Meşher'in yeni sergisi Sadberk Hanım'ı ağırlıyor: Mâziyi Korumak

Mektup çantası / Deri, Osmanlı, İstanbul, 1782 tarihli

Sergiler

Sadberk Hanım Müzesi'nin 40. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Mâziyi Korumak: Sadberk Hanım Müzesi'nden Bir Seçki” adlı sergi Meşher'de açıldı. 

"Mâziyi Korumak", Sadberk Hanım Müzesi'nin 40. kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında bugün (16 Aralık) Meşher'de açıldı. Türkiye'nin ilk özel müzesi olan Sadberk Hanım Müzesi'nin kırk yıllık tarihinde gelişen ve zenginleşen kültürel birikiminin geniş kitleler ile buluşturulması hedeflenen sergide, MÖ 6. binyıldan 20. yüzyıla uzanan geniş bir zaman diliminin öyküsü, özenle kurgulanmış bir seçki ile ziyaretçilere sunuluyor. Küratörlüğünü müze müdürü Hülya Bilgi'nin yaptığı "Mâziyi Korumak", 200'ü aşkın eserle, Anadolu uygarlıkları ve Türk-İslam sanatının seçkin örneklerindeki ustalığın hikâyesini anlatıyor.

Hafta içi Salı-Cuma saat 11.00-17.00 arası gerekli sağlık tedbirleri alınarak ziyaret edilebilecek olan sergi kapsamında kurgulanan etkinlikler de çevrimiçi dijital platformlarda gerçekleşecek. Ücretsiz rehberli turlar, Meşher'in ziyarete açık olduğu her gün, ön rezervasyonla gerçekleştiriliyor. Katılımcı sayısı, COVID-19'a yönelik olarak alınan sağlık tedbirleri sebebiyle 5 kişiyle sınırlı.

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler