Su hakkı ve paylaşımı üzerine bir sergi: Suyun Taksimi

Sergiler

İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi), Bimtaş ve Karşı Sanat Çalışmaları işbirliği ile hazırlanan "Suyun Taksimi" sergisi Taksim'e adını veren tarihi Maksem'de açıldı. "Suyun Taksimi/Sharing Water" isimli sergi 29 Şubat'a kadar görülebilir.

Su hakkı ve suyun paylaşımı üzerinden uygarlık ve barbarlık hikayelerini ele alan ve kent mekanlarının ve doğanın dönüşümünü su ekseninde tartışan sergi, suyun adil paylaşımı olmadan ortak bir gelecekten söz edilemeyeceğine dikkat çekiyor.

Farklı disiplinlerden 15 sanatçının eserlerinin yer aldığı sergide yer alan sanatçılar şöyle: Arzu Arbak, Arzu Yayıntaş, Ayla Turan, Bahadır Yıldız, Cemil Cahit Yavuz, Elçin Acun, Evren Erol, İlgen Arzık, Kemal Tufan, Manuel Çıtak, Orhan Cem Çetin, Ozan Atalan, Serkan Yüksel, Yağmur Çalış ve Berka Beste Kopuz.

Suyun Taksimi başlıklı sergi suyolunun şehre dağıtıldığı Taksim makseminde gerçekleşiyor. Sekizgen mimari yapısıyla, duvarları ve kubbeleriyle ilham verici bir mekan olan, Taksim'e adını veren bu tarihi yapı sergiye kolektif bellek bağlamını da ekliyor.

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler