'Hep Sonradan' ikinci sezonu Ahmet Kaya'nın doğum gününde açacak

Sahne Tozu

Müzikli oyun Hep Sonradan ikinci sezonuna Ahmet Kaya’nın doğum günü olan 28 Ekim’de Uniq Hall’de başlıyor. Bir sürgün hikâyesi olan Hep Sonradan Kardeş Türküler’in canlı olarak seslendirdiği Ahmet Kaya şarkıları eşliğinde sahneleniyor.

‘Hep Sonradan’, Paris’te sürgünde yaşayan Salih’in, hastalığından dolayı çocukluk arkadaşı olan Ahmet Kaya’yı ve müziklerini unutmama, hatırlama çabasını anlatıyor. Yakın tarihe dair toplumsal hafızayı güncelleyen ve hem bu hafızaya hem de Ahmet Kaya’nın şahsında diğer sürgün hikâyelerine de bir saygı duruşu sunan ‘Hep Sonradan’ hikâyelere şarkıların tanıklık ettiği fakat sahne dili bakımından müzikal de olmayan bir “ilk” olma özelliği taşıyor.

Ahmet Kaya’nın hayat hikâyesinden önemli dönüm noktalarına dair detay ve anekdotların da anlatıldığı ‘Hep Sonradan’ın oyuncu kadrosunda Cüneyt Yalaz, Elit Andaç Çam, Ahmet Melih Yılmaz, İlker Yasin Keskin, Ferya Soysal ve Banu Açıkdeniz gibi deneyimli oyuncular yer alıyor.

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya’nın da yazar ekibine fikirsel destek verdiği ‘Hep Sonradan’ için 2016 yılından bu yana çalışılarak 9 Ocak 2019’da ilk gösterim yapılmıştı. ‘Hep Sonradan’ sonbahar sezonunda 28 Ekim, 25 Kasım ve 25 Aralık’ta Uniq Hall’de sergilenmeye devam edecek.

Çok Okunanlar