Ebru Nihan Celkan’ı Almancada S. Fischer temsil edecek

Sahne Tozu

Almanya’nın en saygın yayınevlerinden biri olan S. Fischer Verlage, oyun yazarı Ebru Nihan Celkan’ın 12 oyununun Alman dilleri konuşulan ülkelerde temsil hakkı için sözleşme imzaladı.

Tetikçi, Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi, Nerde Kalmıştık?, Benimle Gelir Misin? oyunlarıyla Türkiye’nin güncel ve tartışılması zor konularını merkeze alan oyunları dahil on iki tiyatro metninin sahne, radyo tiyatrosu, televizyon dizisi ve sinema hakları için S. Fischer Verlage ile sözleşme imzalayan oyun yazarı Ebru Nihan Celkan, yayınevinin Türkiye’den temsil ettiği ilk yazar oldu.

Celkan, 2017 senesinde Berlin’de bulunan Maxim Gorki Theatre’ın ‘Parça Parça Savaş’ başlıklı projesi için dünya genelinde seçtiği dört oyun yazarından biri olmuştu. Aynı zamanda BuluTiyatro’nun kurucusu olan Ebru Nihan Celkan’ın bugüne kadar sahnelenen oyunları arasında ‘Tilt’, ‘Evim, Evim Güzel Evim’, ‘Kabuklu Sürprizli Hayvanlar’ ve ‘Babil’ de yer alıyor. Yazarın kaleme aldığı son oyun ‘Benimle Gelir misin?’ ise Sami Berat Marçalı’nın yönetiminde sahnelenmeye devam ediyor.

​S. Fischer yayınevinin programında çağdaş Alman dili edebiyatı, çağdaş uluslararası edebiyat, tarih, çağdaş tarih ve kültürel tarih, politika, toplum, doğa bilimleri, beşeri bilimler, psikoloji, kurgu dışı, biyografi kitapları yer alıyor. Yayınevinin modern klasikler alanında, temsil ettiği yazarlardan bazıları B. Thomas Mann, Heinrich Mann, Franz Kafka, Arthur Schnitzler, Franz Werfel, Stefan Zweig, Sigmund Freud, Virginia Woolf, Carl Zuckmayer, Hugo von Hofmannsthal ve Alfred Kerr.

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler