“Leyla’nın Evi” son misafirlerini ağırlayacak

Sahne Tozu

Zülfü Livaneli’inin aynı adlı romanından “Leyla’nın Evi” oyunu 24 Mayıs’ta son kez seyirci karşısına çıkacak. 9 yıldır sahnelenen oyunun yönetmeni Nedim Saban, “Bazı koşulların zorlaması nedeniyle, gelecek yıl üzülerek de olsa repertuvarımızda yer alamayacak gibi görünüyor” dedi.

Tiyatrokare’nin 9 yıl önce repertuara aldığı “Leyla’nın Evi”, 24 Mayıs Cuma 20.30’da Trump Gösteri Merkezi’nde İstanbul seyircisine veda ediyor. 2010 yılından bu yana Türkiye’nin her köşesinde oynanan, Ankara’ya 55, İzmir’e 61 kez turne yapan ve yurtdışında Almanya, Avusturya, Kıbrıs gibi ülkelerde alkışlanan Leyla’nın Evi’nin yönetmeni Nedim Saban, “Bu oyun aslında bir Tiyatrokare klasiği oldu ve 1000. oyunla rekora koşuyordu. Ancak bazı koşulların zorlaması nedeniyle, gelecek yıl üzülerek de olsa repertuvarımızda yer alamayacak gibi görünüyor” diyerek oyunu halen izleyemeyen ya da yeniden izlemek isteyen seyircileri, 24 Mayıs Trump Gösteri Merkezi’ne davet etti.

Bugüne kadar kadrosu birkaç kez değişen, ancak bazı oyuncuların koşullar uygun olduğu zaman tekrar geri döndüğü oyunda ilk oyundan bu yana başrolü kıdemli sanatçı Celile Toyon oynuyor. Başladığı günden bu yana ona yakın ödül alan oyunun son kadrosu Nuri Gökaşan, Ahmet Uz, Fatih Dönmez, Dicle Alkan, Meral Asiltürk, Barış Atmaca, Halim Ercan, İsmail Karaer, Koray Kurt’tan oluşuyordu. Zülfü Livaneli’nin sevilen romanından uyarlanan oyunun müzikleri Ferhat/Zülfü Livaneli, tasarımı Nurullah Tuncer, rejisi Nedim Saban’a aitti.  

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler