“Cadının Bohçası” Boğaziçi’nde açılacak

Sahne Tozu

Trans aktivist ve oyuncu Esmeray, tek kişilik oyunu “Cadının Bohçası”nı 16 Nisan’da Boğaziçi Üniversitesi’nde sahneleyecek.

Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü, trans aktivist ve oyuncu Esmeray’ın tek kişilik oyunu “Cadının Bohçası”nı getiriyor. Bir trans ve Kürt olarak şiddete, milliyetçiliğe ve ataerkil değerlere, transfobiye karşı direnen bir feministin hikâyesini anlatan “Cadının Bohçası” 16 Nisan’da Güney Kampüs Demir Demirgil Salonu’nda sahnelenecek.

“Artık bohçayı açma zamanı gelmişti”

Esmeray “Cadını Bohçası”nı Kaos GL Derginin “Mizah” dosya konulu 159. sayısına şöyle anlatmıştı: “Aslında oyunlar benim yaşam hikâyem değil. Benimle birlikte birçok hikâye var oyunlarda. O kadar birikti ki bende bana dayatılanlar, bana zorla yaşatılanlar… Tüm bunlar birikince sanırsam patlama noktası oldu oyun. Bunları insanların yüzüne haykırmak istedim. Anlatmak istedim. Anlatırken hikâyede olan herkesi katmak istedim. Çünkü o bohçada benim istediklerim de vardı hiç istemediklerim de vardı. Artık bohçayı açma zamanı gelmişti. Bende kalan bende kaldı, belki de istemediklerim bohçadan taştı.”

UYARI:

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olmayan izleyicilerin BÜLGBTİ+ Facebook sayfasına ya da Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine yazmaları gerekiyor.

Bilet bilgisi ve sorularınız için etkinliğin Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler