24. Uçan Süpürge'nin teması "Araftan Çıkmak"

Yedinci Sanat

24.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin düznleneceği tarihler ve festivalin teması belli oldu. 27 Mayıs – 3 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festivalin teması, "Araftan Çıkmak" olarak açıklandı.

1998 yılından bu yana sinemada kadın emeğini görünür kılmaya çalışan, Türkiye’deki ilk kadın filmleri festivali olarak her yıl dünya çapında yönetmenleri ve oyuncuları ağırlayan, bu alanda çalışan kadınlar arasında bir iletişim ağı kuran ve filmlerinin görünürlüğünü sağlayan Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali bu yıl 24. kez düzenlenecek. 

Direktörlüğünü Azize Tan’ın üstlendiği 24.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 27 Mayıs – 3 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

2021’nin Teması “Araftan Çıkmak”

2020 yılında ortaya çıkan olağanüstü koşullarda çevrimiçi düzenlenen 23. festivalin teması “Evde Kaldık” idi. Uçan Süpürge Vakfı, bu yılın temasını ise “Araftan Çıkmak” olarak açıkladı.

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali “Artık bu araftan çıkma zamanı” diyor ve ekliyor: “Tüm mesele, yıllardır verilen mücadelelerin lafta kalmaması, başka bir hayatın mümkün olduğunu müjdelemekle kalmayıp onu yaşayabilmekte, yaşadığımız özgürlüğün ta kendisi olmakta, hem de neredeysek orada, hangi bedenin içindeysek onunla. Değişim ancak biz yaparsak olur, bu araf halinden çıkmanın yolu dayanışmaktan, çalışmaktan ve en önemlisi doğru bildiklerimizi yapmaya devam etmekten geçiyor. Kadın mücadelesinin şimdiye kadar verdiği mücadele ve elde ettiği kazanımlar bu konuda hepimize ilham olabilir.”

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler