Kehanet, “Sinema-TV Sendikası”nın kılavuzu ile çekildi

Yedinci Sanat

Pera Yapım tarafından 19 Haziran’da çekimlerine başlanan “Kehanet”, pandemi sonrasında sete çıkan ve koronavirüs salgınını da konu alan ilk film oldu. Çekimleri tamamlanan filmde “Sinema-TV Sendikası” Pandemi Kılavuzu dikkate alındı.

Senaryosunu Fırat Tamer’in yazdığı, Fatih Hasanoğlu’nun yönettiği Kehanet filminin çekimleri tamamlandı. Türkiye’nin ilk “gizem-gerilim-macera” filmi olarak lanse edilen filmin çekimlerinde covid-19 önlemleri alınırken, sosyal mesafeye de dikkat edildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle başlayan pandemi sonrası her sektörde olduğu gibi sinema sektörü de durmuş, film çekimleri iptal edilmiş, vizyon tarihleri ertelenmiş, sinema salonları kapanmıştı. Haziran ayından normalleşme süreci ile birlikte sete çıkan ilk film Pera Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği “Kehanet” oldu.

Filmin çekimleri sırasında sette “Sinema-TV Sendikası” tarafından yayınlanan “Covid-19 Sürecinde; Film Yapımlarında Güvenli Çalışma Koşulları ve Önlemler” kılavuzu dikkate alınarak virüsün bulaşma riski de en aza indirildi.

“Film setlerinde yeniden hangi koşullarda çalışılabilir?” sorusundan yola çıkan Sinema-TV Sendikası, Sağlık Bakanlığı yönergeleri doğrultusunda Türk Tabipler Birliği’nden de destek alarak hazırladığı kılavuzda sektördeki tüm birimlerde çalışan meslektaşlarının taleplerinin karşılık bulmasına özen göstermiş.

Kehanet’in başrollerinde, Mustafa Ak, Muhammed Bahçecik, Fatih Hasanoğlu ve Halil Kumova var. Filmin bir başka özelliği de koronavirüs’ü de senaryoya dahil etmesi… Çekimleri tamamlanan Kehanet, bu yıl eylül ayında CGV Mars Dağıtım aracılığıyla tüm Türkiye’de vizyona girecek.

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler