Selahattin Demirtaş'tan bu kez de roman geliyor: Leylan - Mesele 121

Yayın dünyası

Daha önce “Seher” ve “Devran” adlı iki öykü kitabı yayımlanan Selahattin Demirtaş, okurun karşısına bu kez bir romanla çıkıyor. Demirtaş’ın Başak Demirtaş ve çocuklarına ithaf ettği romanı Leylan, 22 Ocak'ta okurla buluşacak.

> Selahattin Demirtaş
> Dipnot Yayınları, 300 s.
> Satın almak için

4 Kasım 2016 tarihinden beri Edirne’de hapis tutulan Selahattin Demirtaş'ın üçüncü kitabı Leylan, Dipnot Yayınları etiketiyle 22 Ocak'ta okurla buluşacak. Selahattin Demirtaş, romanını “Başak’a ve onun buğdaylarına: Delal’e, Dılda’ya...” sözleriyle eşi Başak Demirtaş ve çocuklarına ithaf etmiş.

 

Yazarın ilk kitabı “Seher” kısa sürede çok satanlar listesine girdi ve 14 dile çevrildi. Demirtaş bu kitabıyla Fransa’nın saygın Medicis Edebiyat Ödülleri’ne aday gösterildi. İngilizce tercümesi Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN International) tarafından 2018 yılında çeviri ödülünü alan eser ayrıca Fransa’da Montluc Direniş ve Özgürlük Ödülü’ne layık görüldü.

Bu arada, Leylan ile birlikte Demirtaş'ın kitapları İBB iştiraklerinden Kültür AŞ'ye bağlı İstanbul Kitapçısı’nda da satılmaya başlandı.İnternet sitesinin satış listesine Demirtaş'ın cezevinde yazdığı son kitabı 'Leylan' da eklendi.

ibbistanbulkitapcisi

 

Çok Okunanlar