Demirtaş'tan Gezi mesajı: Direniş asla bitmemiştir

Buralar

Gezi Direnişi'nin 7. yıl dönümünde Edirne Cezaevi'nden bir mesaj yollayan Selahattin Demirtaş "Gezi Direnişi, farklı toplumsal kesimlerin bir arada mücadele ederek başarabildiğinin en net göstergesidir. Bu nedenle iktidar, Gezi ruhundan çok korkuyor" dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, Gezi Direnişi’nin 7. yıl dönümü dolayısıyla Edirne Cezaevi’nden gönderdiği mesajı eşi Başak Demirtaş, Taksim Dayanışma'nın YouTube yayınında okudu.

Demirtaş mesajında, “Direniş belki sürmüyor gibi görünebilir ama asla bitmemiştir. İktidarın korkusu tam da bundandır” dedi.

Selahattin Demirtaş mesajında şunları kaydetti:

“Başta Gezi'nin güzel insanları olmak üzere herkese merhabalar.

“İşte yine Gezi Direnişinin yıl dönümündeyiz. Avukat arkadaşlarım, Gezi'nin sosyal medyada güçlü bir şekilde anıldığını, direniş günlerinin özlemle hatırlandığını aktardılar. Bunu çok önemli buluyorum. Çünkü Gezi Direnişi, farklı toplumsal kesimlerin bir arada mücadele ederek başarabildiğinin en net göstergesidir. İşte tam da bu nedenle iktidar, Gezi ruhundan, Gezi enerjisinden çok korkuyor. Korkmakta da haklıdır. Evet, direniş belki sürmüyor gibi görünebilir ama asla bitmemiştir. İktidarın korkusu tam da bundandır.

“Yıl dönümünde, Gezi Direnişine katılan, yüreği Gezi'de atan herkesi selamlıyor, yaşamını yitirenleri saygıyla anıyorum. Gezi Direnişi bitmedi, sürüyor ve sonunda bizler, mutlaka kazanacağız.”

 

Çok Okunanlar