Depremzede sahaflar için destek kampanyası sürüyor

Buralar

Depremzede sahaflara destek amacıyla başlatılan destek kampanyası sürüyor. Kitantik internet sitesinde sembolik kitap siparişleri şeklinde yapılan bağışlar bölgedeki 7 sahafa cansuyu olacak.

6 Şubatta Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde gerçekleşen 7,7 ve 7,5 büyüklüğündeki iki deprem ve ardından gelen yüzlerce artçı sarsıntı ile Türkiye’nin 11 ilinde hayat durma noktasına geldi. Resmi kayıtlara göre sayısı yaklaşık 50 bin kişinin hayatını kaybettiği depremlerde hayatta kalanların da evi, işyeri yerle bir oldu. İşte bu işyerlerinden biri de kitapçı ve sahaflar. Deprem öncesinde bile bin bir zorlukla hayatta kalan bölgedeki sahaflara destek olmak amacıyla çevrimiçi pazaryeri Kitantik’in başlattığı yardım kampanyası devam ediyor. Okurlar bağış etkinliğine 10 TL değerindeki destek paketlerinden satın alarak katkıda bulunabiliyor.

Kahramanmaraş’tan Yeryüzü ve Azzefran, İskenderun’dan Kitap Otağı ve Kitaphane, Antakya’dan Emir ve Adana’dan Fosil Sahaf’ın yaralarını sarmak üzere yola çıkan kampanyaya ilerleyen günlerde Diyarbakır’dan Avesta Sahaf da eklendi.

Kampanya, hafta sonuna kadar devam edecek. Kampanyaya katılarak sembolik kitapları sepetinize ekleyebilir ve sahafların yeniden mesleklerine dönmelerine katkıda bulunabilirsiniz. Kitantik’ten edinilen bilgiyle göre siparişlerden elde edilen gelirler komisyon alınmaksızın doğrudan destek olduğunuz sahaflara iletiliyor. Sahaflara ayrıca kitap göndererek de destek olmak mümkün.

KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler