Beyoğlu'nda bir kitabevi daha kepenk indiriyor

Buralar

Encore Yayınları, sosyal medya hesaplarından Beyoğlu’nda bulunan kitabevinin kapanacağını duyurdu. Yayınevinin Twitter mesajında, Meşrutiyet Caddesi üzerinde yer alan kitabevinin içinde çekilen ve Leonard Cohen'in Moving On şarkısının duyulduğu videoya, "Encore Kitabevi kapanıyor. Ocak son..." mesajı eşlik etti.  

Yayınevi sahibi Mehmet Öznur, Edebiyat Haber’e yaptığı açıklamada, kitabevinin bulunduğu binanın otele dönüştürüleceğini, bu nedenle kitapevini kapatma kararı aldıklarını söyledi. Öznur, "Sanırım Beyoğlu’nun kitapçıdan çok otele ihtiyacı var. Çok üzgünüz!” dedi.

Encore Yayınları 2003 yılında, Lacancı psikanalizin felsefe, din, sanat, ideoloji ve politikada eleştirel yorumlar için özgün bir araç olduğu öncülüyle yayınlarına başladı. Kitaplarıyla “okurun sadece yeni bir şey öğrenmiş olmasını değil, şimdiye kadar bildiğinin öteki, yani rahatsız edici tarafından bir şeylerin farkına varmasını sağlamayı” amaçlayan yayınevi amiral gemisini oluşturan Slovenyalı filozof Slavoj Zizek’in psikanalitik/politik kitaplarının yanı sıra Sol’un sorunlarını yeni bir bakışla tartışan Fransız filozof Alain Badiou’nun çalışmalarını yayımlıyor.

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler