İnsan hakları araştırmalarına "Bahri Savcı" adına destek

Buralar

İnsan Hakları Okulu, Türkiye’de insan hakları alanının bilimsel bir disiplin olarak kurulmasında büyük katkısı olan Prof. Dr. Bahri Savcı’nın adına insan hakları alanında yapılacak bilimsel çalışmalara araştırma desteği sağlayacak.

Bahri Savcı İnsan Hakları Araştırmaları Destek Programı, insan hakları alanında özgün bilimsel çalışmaları destekleyerek, daralan ve tektipleşen akademik tartışmaların zenginleşmesini ve insan hakları savunucularıyla buluşmasını hedefleyecek.

İnsan Hakları Okulu tarafından programa ilişkin yapılan duyuruda, dört araştırmaya en fazla 6 ay süreyle destek verilmesinin planlandığı belirtildi. Programa, 28 Temmuz 2019 saat 23.30’a kadar başvurulabilecek. Başvurular kapalı hakemlik yoluyla değerlendirilecek.

Araştırmalara verilecek destekle, insan hakları alanına ilginin artması, özgün ve nitelikli araştırmalar için imkan sağlama, akademik tartışmaları zenginleştirme, insan hakları alanının güncel sorunlarına ilişkin araştırmalar aracılığıyla araştırmacılar, akademisyenler ve hak savunucularının bilgi ve deneyimlerine katkı sağlama ve sorun alanları küresel düzeyde genişleyen, derinleşen ve acilleşen insan hakları konularında Türkiye’nin özgül insan hakları ve akademik koşulları içinde yapılacak araştırmalar ile sorunlara yanıt üretme çabalarına olanak sağlama hedefleniyor.

Başvuru için tıklayın

Çok Okunanlar