Kıssa Kıssa - Mesele 121

Magna Carta Libertatum ya da Özgürlüklerin Büyük Sözleşmesi, Windsor yakınlarındaki Runnymede’de 15 Haziran 1215’te İngiltere Kralı Yurtsuz John ve onunla gergin ilişkiler içindeki baronlar tarafından imzalandı.

Songül Kaya-Karadağ, kurmaca eserlerinde kullandığı Sona Gülyan ismiyle çıkarttığı Kuş masallarında hem çocuklara hem de anne babalara masal anlatıyor. Onları birlikte soru sormak ve merak etmek için kuş kahramanının kanadına çağırıyor. Kuş Masalları Crea Verlag Yayıncılıktan sesli kitap formatında yayınlandı.

Tunahan Atalay’ın ilk kitabı Fikrimin Çivisi Çıktı okuru ilk sayfadan sıcak ve samimi bir birlikteliğe davet ediyor. Yazar, “Kısa bir hayatın özeti” diye tanımlıyor anlatacaklarını... Her bölümde farklı bir hatıranın peşine düşüyoruz.

 2015’in Ağustos ayında Agora Kitaplığı tarafından yayımlanan “Balkondaki Adam” büyük bir özenle yazılmış on yedi öyküden oluşuyor. Yabancılaşmanın, yalnızlığın, çaresizliğin ve tüm bu sıkılganlıkların yanında aşkın adeta karşıt bir uzam olarak işlendiği; karakterleri ruhumuzun derinliklerine tutunan sarsıcı öyküler bunlar.

Facebook'ta Mesele