4. Kara Hafta Festivali Mike Hammer'ı ağırlayacak

Yayın dünyası

Pera Palace Hotel, geçtiğimiz yıllarda Agatha Christie, Georges Simenon ve Ian Fleming anısına gerçekleştirdiği Kara Hafta Festivali’ni bu yıl efsane polisiye karakter Mike Hammer anısına düzenliyor.

Köklü geçmişi kadar, kültür ve sanat hayatına katkılarıyla da ön plana çıkan Pera Palace Hotel’de düzenlenecek festivale; dünyaca ünlü Wolfgang Schorlau, BA Paris gibi polisiye alanında uluslararası üne sahip yazarların yanı sıra; Ahmet Ümit, Armağan Tunaboylu, Celil Oker, Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Taner Ay, İskender Pala gibi önemli Türk yazarları ve Türkiye Polisiye Yazarlar Birliği de katılacak.

Komitesinde Doğan Hızlan, Ahmet Ümit, Adnan Özer, Metin Celal gibi Türk edebiyatının önemli isimlerini bulunduran 4. Kara Hafta Festivali, “Mike Hammer nedir? Ne değildir?”, “Güncel Olaylar, Siyaset ve Polisiye” ve “Polisiye Nasıl Yazılır?” gibi oturumlarla Pera Palace Hotel’in Galata Salonu’nda polisiye severleri ağırlayacak.

Festivalin açılış akşamında, 2018 Yılı Polisiye Edebiyatı’na Katkı Ödülü Doğan Hızlan tarafından takdim edilecek ve aynı gün ünlü yazar ve sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, sponsor şirketin çalışanlarıyla bir söyleşi gerçekleştirecek.

Festival komite başkanı Ahmet Ümit festivale ilişkin olarak “Şehir ve edebiyat arasındaki ilişkinin suçtan yola çıkarak bir dışa vurumu olan Kara Hafta, bu yıl da İstanbul’un en özel etkinliklerinden biri olacak. Efsane dedektif Mike Hammer teması etrafında polisiye edebiyatına dair birçok konuyu ele alacağız. İstanbul’un kültür-sanat alanındaki bilinirliğine bu yıl da katkı sunacağımıza inanıyoruz” dedi.

4.Kara Hafta İstanbul Festivali’nde tüm etkinlikler halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek ve etkinliklere dair tüm detaylar #blackweekistanbul #karahafta hashtag’leriyle sosyal medyada paylaşılabilecek. Festival ile ilgili detaylara ayrıca www.karahafta.com web sitesinden ulaşılabilecek.

Festival Programı

23 Kasım Cuma

 • 15:00 MIKE HAMMER NEDİR? NE DEĞİLDİR?
  Erol Üyepazarcı, Sevin Okyay, Taner Ay - Moderatör: Seval Şahin

 • 16:30 YENİ POLİSİYELER
  B.A. Paris, Yonca Eldener, Yaprak Öz – Moderatör: Ceyhan Usanmaz

 • 18:00 GÜNCEL OLAYLAR, SİYASET VE POLİSİYE
  Wolfgang Schorlau, Ahmet Ümit, Murat Yetkin – Moderatör: Metin Celal

24 Kasım Cumartesi 

 • 13:30 EN GENÇ DEDEKTİFLER
  Kayahan Demir, Aytül Akal, Almıla Aydın Moderatör: Büşra Tarçalır Erol

 • 15:00 POLİSİYE ROMAN MI? POLİSİYE ÖYKÜ MÜ?
  Gökçe İspi Turan, Tuğba Sarıünal, Doruk Ateş Moderatör: Armağan Tunaboylu

 • 16:30 POLİSİYE NASIL YAZILIR?
  Celil Oker, Verda Pars, Suat Duman Moderatör: Nazlı Berivan Ak

 • 18:00 TARİHTEKİ POLİSİYE, POLİSİYEDEKİ TARİH
  İskender Pala, Melih Esen Cengiz, Rüstem Aslan Moderatör: Adnan Özer

(Tüm etkinlikler Pera Palace Hotel’de gerçekleştirilecektir)

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler