BÜ Yayınevi yayın kurulu başkanı Murat Gülsoy istifa etti

Yayın dünyası

Eski AKP milletvekili aday adayı Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesine atanmasına tepkiler sürüyor. Boğaziçi Üniversitesi Rektör Danışmanı Zafer Yenal’in istifasının ardından Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi yayın kurulu başkanı Murat Gülsoy da görevinden istifa etti.

İstifasını Twitter hesabından duyuran Murat Gülsoy "2004 yılından beri sürdürdüğüm Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi yayın kurulu başkanlığı görevimden istifa ettim. Bunca yıl emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.


Gülsoy, 5 Ocak'ta yaptığı paylaşımda "Boğaziçi her türden görüşün serbestçe ifade edildiği bir üniversitedir. Ancak öğrencisi olmak için sınava girilir, hocası olmak için çok ciddi bir elemeden geçilir. İdari görevlere gelenler ise meslektaşlarının onayı ve desteğiyle bu görevlerini ifa ederler" demişti.

Boğaziçi Üniversitesi Rektör Danışmanlığı görevinden istifa ettiğini açıklayan Zafer Yenal da "Bir daha kapıları kelepçelenmiş üniversite görmemek için iyilik adına, güzellik adına daha sıkı çalışmaya devam edelim" demişti.

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler