"Adaleti Beklerken", Gezi'nin 10. yılında okurla buluşuyor

Yeni çıkanlar

Gezi direnişi davasında suç unsuru ve delil olmaksızın hakkında 18 yıl ceza verilen ve bir yıldır tutuklu bulunan Dr. Tayfun Kahraman'ın "Adaleti Beklerken | Deprem, Siyaset, Kent" başlıklı kitabı, Gezi'nin 10. yılında raflarda olacak. Kitap Çavdar Yayınları etiketiyle çıkıyor.

Gezi davasında hakkında 18 yıl ceza verilen İBB Şehircilik Proje Koordinatörü Dr. Tayfun Kahraman'ın bir yıldır tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nde yazdığı "Adaleti beklerken | deprem, Siyaset, Kent" başlıklı kitabı, Gezi'nin 10. yılında okurla buluşmaya hazırlanıyor. İBB başkanı Ekrem İmamoğlu'nun önsözünü yazdığı kitap, haziran ayında raflarda olacak.

Yayınevinin ikinci kitabı

Adaleti Beklerken, Çavdar Yayınlarının da ikinci kitabı olacak. Nisan ayında “Ekonomi, iklim, Demokrasi… Çavdar, krizin içerisine doğdu. Cesur bir adımdı, başladık. Edebiyatın gücünü biyiloruz. Çok yakında geliyoruz!” Sözleriyle yola çıkan yayınevinin ilk kitabı diyabetli çocuklar üzerine yaptığı çalışmalarla adını duyuran Prof. Dr. Şükrü Hatun’un kaleme aldığı Çocuklara Kurulan Saatler oldu. Çavdar Yayınları roman, öykü, anlatı gibi türlerin yanı sıra tıp, tarih, politika gibi alanları da kapsayan dosyaları okurla buluşturmayı hedefliyor.

 

  Tayfun kahraman

tayfunkahramanTayfun kahraman, 14 mayıs 1981’de İzmir'de doğdu. 2004 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun oldu. 2010’da aynı üniversitede yüksek lisansını, 2017’de ise İstanbul Ünıversitesi Siyasal bilgiler Fakültesinde doktorasını tamamladı. Şehir Plancıları Odası’ında aktif görev alan Kahraman 2010-2019 arasında odanın odanın İstanbul şubesinin yönetim kurulu başkanlığını yaptı. 2010-2014 yılları arasında da odanın genel merkez yönetim kurulunda yer aldı. 2009-2014 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Koruma Bölge Kurulunda uzman olarak çalışan Kahraman, 2014-2018 yılları arasında Beylikdüzü Belediyesine danışmanlık yaptı. 2014 yılından bu yana görev aldığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde Dr. Öğr. Üyesi olarak çalıştı. 2019-2022 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı olarak görev yaptı.

2013'teki Gezi Parkı olayları nedeniyle "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme (TCK 312/2)" suçlaması ile yargılandı. 25 Nisan 2022 tarihinde 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve cezaevine girdi.

Çok Okunanlar

Yakındaki etkinlikler