“Kahraman’ın Yolculuğu”na Kaftancıoğlu’ndan sert tepki - Mesele 121

Yayın dünyası

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yerel seçim sürecinde kampanya direktörlüğünü yürüten ve süreci “Kahramanın Yolculuğu: Yeni Nesil Siyasetin Zaferi” isimli kitabına taşıyan Necati Özkan’a sert tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun biri tekrarlanan iki yerel seçimde seçiminde kampanyalarını yöneten Necati Özkan’ın kaleme aldığı, “Kahramanın Yolculuğu: Yeni Nesil Siyasetin Zaferi” admı kitap, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun tepkisine yol açtı. Kitabı CHP ve İstanbul ittifakının emeğine saygısızlık olarak değerlendiren Kaftancıoğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Yalan, yanlış ve eksik verilerle genel merkez iradesinin, CHP örgütlerinin ve İstanbul ittifakının emeğine hiç kimse saygısızlık edemeyecektir” dedi.

 

Mediacat Yayıncılık'tan çıkan kitabın tanıtım bülteninde “Onca güzelliğinin yanı sıra sayısız efsaneye de ev sahipliği yapmış olan İstanbul’un 2019 yerel seçimleri sırasında yeni bir efsanenin doğuşuna tanıklık ettiği belirtiliyor ve bu efsane “Ekrem İmamoğlu” olarak tanımlanıyor. “Kahramanımız” olarak nitelenen İmamoğlu’nun “İstanbul'u 25, Türkiye'yi 17 yıldır yönetmekte olan, tüm devlet kurumları ve medya üzerinde ağır ve aşırı bir hakimiyete sahip iktidarı ve onun bakanlık, başbakanlık, meclis başkanlığı yapmış adayını” üst üste iki kere yendiği hatırlatılan metinde bu “zaferin” yeni nesil siyaset anlayışının sonucu olduğu vurgulanıyor. Metin şöyle devam ediyor: “Kahramanın Yolculuğu'nda, İstanbul'un ve Türkiye'nin geleceğini etkileyecek ölçekte sonuçlar yaratacağı şimdiden görülen o olağanüstü altı ay, sürecin her aşamasını kahramanla birlikte yaşayan, İmamoğlu Kampanyası'nın direktörü Necati Özkan tarafından anlatılıyor.”

Çok Okunanlar