Söyleşi: "Hayatımız Kitap"ın konuğu Necmiye Alpay - Mesele 121

Dilci ve denemeci Necmiye Alpay, kitaba ve yayıncılığa odaklanan online program “Hayatımız Kitap”ta Sibel Oral’ın konuğu olacak. Türkiye Yayıncılar Birliği’nin hayata geçirdiği programın yeni bölümünde Sibel Oral ve konuğu Necmiye Alpay; Alpay’ın dille ve çeviriyle ilişkisi, dil, gazete yazarlığı gibi konuların yanı sıra, şiir yazılarından oluşan son kitabı Beklediler Gitmedik’i konuşacaklar. “Hayatımız Kitap”, yayın saatinde Türkiye Yayıncılar Birliği’nin YouTube kanalından canlı olarak izlenebilir.

  • Tarih: 14 Ocak 2021 Perşembe
  • Saat: 21.00-21.45 arasında
  • Yer: TYB Youtube kanalı 

Her perşembe 21.00-21.45 saatleri arasında canlı yayınlanan “Hayatımız Kitap” programı, Türkiye Yayıncılar Birliği’nin YouTube kanalından izlenebiliyor. “Hayatımız Kitap”ın önceki bölümlerine ise yine YouTube’dan ulaşılabiliyor.


Necmiye Alpay hakkında

1946 doğumlu, Mülkiyeli. Dilci, denemeci. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Doktorasını Paris-Nanterre Üniversitesi'nde uluslararası iktisat alanında yaptı. Kısa süreli öğretim üyelikleri dışında, çevirmen, dil danışmanı ve yazar olarak çalıştı. 2001-2011 yılları arasında Radikal gazetesinde yazdı. Mart 2008-Ağustos 2016 tarihleri arasında Milliyet gazetesinin aylık kitap ekinde şiir alanında yazılar yazdı. Üçü dil, ikisi edebiyat ve şiir alanında olmak üzere beş kitabı ve çeşitli çevirileri vardır.

 

Joomla SEF URLs by Artio