38’inci Kitap Fuarı’nın Onur Yazarı Adnan Özyalçıner olacak

Ustalara Saygı

TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği’nin işbirliği ile hazırlanan 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın “Onur Yazarı” Adnan Özyalçıner olarak belirlendi. 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek fuarın teması ise “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” olacak.

TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu, yazar Adnan Özyalçıner’in 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlenmesine karar verdi. Fuar süresince Özyalçıner’in yaşamı ve eserleri üzerine, kendisinin de katılımıyla çeşitli panel ve söyleşiler düzenleneceği bildirildi. TÜYAP, fuarın temasının ise “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” olacağını açıkladı.

“Edebiyatımızda 50 Kuşağı” teması çerçevesinde Arif Keskiner’in yönetiminde “Sinemamızda 50 Kuşağı”, Zeynep Oral yönetiminde “Tiyatromuzda 50 Kuşağı”, Metin Celal yönetiminde “50 Kuşağı Dergileri”, Fahri Aral yönetiminde “Yayıncılıkta 50 Kuşağı”, Cevat Çapan yönetiminde “Şiirimizde 50 Kuşağı”, Doğan Hızlan yönetiminde “Öykücülükte 50 Kuşağı” söyleşi ve panellerle ele alınacak. “Edebiyatımızda 50 Kuşağı” kapsamındaki etkinlikler ise Selim İleri yönetiminde gerçekleştirilecek.

Yurt içi ve yurt dışından 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı beklenen fuarda, dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşacak.

2 Kasım’da kapılarını açacak olan 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek ve 10 Kasım Pazar akşamı 19.00’da sona erecek.

Çok Okunanlar