Altın Terazi Film Yarışması’nın jüri Başkanı Zuhal Olcay - Mesele 121

Yedinci Sanat

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin 9. yılında "Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması"nın jüri başkanı açıklandı. Adalet temalı filmlerin yarışmacı olarak katılacağı yarışmanın jüri başkanlığını oyuncu Zuhal Olcay yapacak.

Ulusal ve uluslararası filmlerin yer alacağı festival 22-28 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. 21 Kasım 2019 Perşembe akşamı Cemal Reşit Rey'de açılışı yapılacak olan festivalin filmleri; Beyoğlu Sineması ve Nişantaşı City's sinemalarında gösterime girecek.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından “Herkes İçin Adalet” düşüncesi ile 2011 yılında düzenlenmeye başlanan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin dokuzuncusu 22-28 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek.

İnternetin hayatımıza girmesi ile ortaya çıkan sanal dünya; ekonomik, sosyal ve kültürel yaşam üzerinde doğrudan etki eden bir hal aldı. Sanal dünyanın insan yaşamını kolaylaştıran niteliğinin yanında suçların işlenmesinde kullanılması da ciddi boyutlara ulaştı. Bu çerçevede; bu yıl festivalin akademik program teması olarak belirlenen “Sanal Dünyada Adalet” konusu birçok farklı boyutuyla ele alınacak.

Festivalde ayrıca endüstrideki gelişmelerin tanıtıldığı, tartışıldığı, iletişim toplantılarının yapıldığı, projelerin yarışmadan profesyonellere sunulduğu VisionIST, Endüstri Günleri gerçekleşecek. Bu yıl ilk kez yapılan Altın Terazi Kısa Film Projesi Yarışmasına katılan 68 adalet temalı senaryo içinden ön jüri tarafından seçilen 10 finalist belli oldu. Finale kalan projeler VisionIST süresince ana jüriye sunum yapacaklar.

Adalet temalı filmlerin yarışmacı olarak katılacağı “Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması”nın jüri başkanlığını ise oyuncu Zuhal Olcay yapacak.

Çok Okunanlar