Akit gazetesi “Öteki Erkekler”i hedef gösterdi - Mesele 121

Yayın dünyası

Akit gazetesi, Sel Yayıncılık’ın ilk baskısını 2013’te yaptığı, Aras Güngör’ün derlediği, trans erkeklerin deneyimlerinin yer aldığı “Öteki Erkekler” kitabının üçüncü baskısını “Sapkınlığın kitabını yazmışlar!” başlığıyla duyurdu.

> Aras Güngör
> Sel Yayıncılık, 216 s.
> Satın almak için


Oğuzhan Gültekin imzalı haber LGBTİ+’ları “Genç beyinleri zehirlemeye çalışan LGBTİ’li sapkınlar” olarak tanıtıyor ve LGBTİ+’lara yönelik nefret söyleminde bulunuyor.

“Geleceği etki altına almaya çalışan karanlık güçlerin, medya ve kitaplar yoluyla gençlerin bilinçaltına” girdiği iddiasıyla Gültekin 3. baskısını yapan kitabın Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı olduğunu da vurguluyor ve kitabı hedef gösteriyor.

Öteki Erkekler, ikili cinsiyet sisteminin kadınlık ve erkeklik hatlarını çizen, toplumsal cinsiyet duvarlarında oyuklar açan yedi trans erkeğin deneyimleri ile geçiş sürecinde olanların yararlanabileceği bir rehber ve konu üzerine başlıca kavramların açıklamalarından oluşmaktadır. Türkiye'nin farklı bölgelerinden, farklı etnik, ekonomik ve sosyal alanlarından gelen trans erkeklerin aile, eğitim, sağlık, hormon kullanımı, trans geçiş ameliyatları, hukuki süreçleri ve gündelik hayatlarına dair deneyimlerini içeren Öteki Erkekler'de daha önce dinleyemediğiniz hikayeler anlatılıyor. "Kadın" kimliği dolayısıyla ayrımcılığa uğrayan trans erkekler, "trans" kimlikleri dolayısıyla da ikinci kez şiddete ve nefrete maruz kalmaktadırlar.

Çok Okunanlar